Dato: lørdag 29. august 2026
Tekst klippet fra Ane Stenbaks indlæg i Facebook-gruppen:
Så nærmer sommerfesten sig - som altid sidste lørdag i august, så sæt endelig X i kalenderen den 29. august!
Vi holder som sædvanligt loppemarked i BGG fra 13-16, så parkér gerne i andre gader allerede fra morgenstunden, så folk kan stille deres loppeboder op.
Der er bar fra kl 17, grill og fælles spisning (medbring selv mad, borde og stole), efterfølgende levende musik og dans i teltet på torvet.
Igen i år hjælpes vi ad med oprydning undervejs, men har også brug for ekstra hænder, der vil påtage sig opgaven med slutrengøring mod beskedent honorar.
Hvis du/I allerede nu ved, at du/I gerne vil sørge for at lave og sætte parkering-forbudt-skilte op i BGG en uge før festen, slutrengøring, hjælpe med at bære de to meget tunge grill og gadeskilte til torvet om morgen den 29., stå i bar en time i tiden fra 17-24, hjælpe med at købe pynt og pynte teltet og/eller købe sodavand, så skriv en sms til mig på 31 95 24 25.
Tidligere arrangementer
Du kan se alle oplysninger her fra Loppemarked og Sommerfest 2025.
Du kan læse om tidligere års arrangementer på Arrangementsgruppernes hjemmeside.
Log: Rettet 12/6-2026. Artikel oprettet 25/2-2026 af Søren Borch

Bliv den første til at skrive en kommentar på denne artikel